Beko teknolojilerinin üstün özellikleri, hayatı kolaylaştıran çözümlere dönüştü. Tüm detayları düşünülmüş Beko klimalar ile sağlıklı hava ve konfor artık lüks değil.

kli1Yüksek Enerji Verimliliği

Gelişmiş inverter teknolojisi, güçlü kompresörü ve enerji kontrol özellikleri sayesinde Beko klimalar yüksek enerji verimliliğine sahiptir.

Sessiz Çalışma

BLDC motoru, eğimli fan teknolojisi ve düşük titreşimli kompresörü sayesinde düşük ses seviyesine sahip Beko klimalar “Sessiz Çalışma” özelliği sayesinde şimdi daha da sessiz.

Temiz Hava

Beko klimalar değişik filtre sistemleri ile ortamı arındırarak size konforun yanında temiz bir ortam da sağlar.

Hava Akışı Kontrolü

Beko klimalarda bulunan 4 yöne otomatik hava yönlendirme özelliği sayesinde hava akışının kontrolü elinizin altında. Ortamı isteğinize göre çok daha hızlı soğutmak veya ısıtmak da klimalarımızdaki Jet Cool ve Jet Heat özellikleriyle mümkün.

Tasarım

Beko klimalar şık tasarımlarıyla dekorasyonunuzu tamamlamaya hazır. Dijital göstergesi sayesinde set edilen sıcaklığı, çalışma konumunu ve ilave özelliklerin hangilerinin devrede olduğunu takip etmek çok kolay.

Güçlü Isıtma

Dış ortamın -15 dereceye vardığı hava sıcaklıklarında bile Beko klimalar ısıtmaya devam eder ve konforlu bir ortam oluşturur.

Eğimli Fan

Beko inverter klimalarda bulunan eğimli fan sayesinde, havayla temas halindeyken fan kanadının yüzey basıncında oluşturduğu yüksek ses seviyesi minimum düzeye indirilerek dünyadaki en düşük seviyelerden birine getirilmiştir.

BLDC Fan Motoru

Kuvvetli tork ve güçlü Neodmiyum mıknatısın yanı sıra akıcı çalışma için 13 farklı adımın hassas hız kontrolü sayesinde BLDC motor, daha fazla hava hacmi ve yüksek statik basınç sunarken elektrik ve mekanik gürültü seviyesini düşük tutar ve yüksek hızda çalışmayı mümkün kılar.

Düşük Titreşimli Kompresör

Özgün bir tasarım, ikiz rotary kompresörün titreşimini azaltırken tekli rotary kompresöre göre tork değişikliğini %40’tan fazla azaltmak üzere eşzamanlı olarak bir çift kam tatbik eder.

Tekli Rotary – İkiz Rotary

İkiz rotary kompresörün üstün dengesi, titreşimi asgari düzeyde tutar.

Sessiz Mod

Sessiz mod seçildiğinde soğutma ve ısıtma modlarında dış ünite ses seviyelerini normal çalışmaya göre ortalama 3 dB(A) düşürür. Böylece tek tuş ile ses seviyesi 2 kat düşer.

Ayrıca ic ünite uyku modunda 19dB(Â)’dır.

Kumanda üzerinden fonksiyon ‘       seçildiğinde dış ünite ses

seviyesi 3 dB azalır.

Soğutmada: iç Ortam 18 °C~30 °C

Dış Ortam 18 °C ~ 43 °C sıcaklıkları arasında mümkündür.

Isıtmada:

iç Ortam 16 °C ~ 30 °C

Dış Ortam 6 °C ~ 24 °C sıcaklıkları arasında

mümkündür.

yönetebilirsiniz. Enerji kontrol tuşuna basarak, konforunuz eksilmeden klimanızın tükettiği enerjiyi azaltabilirsiniz.

Enerji Kontrolünü Nasıl Kullanacaksınız?

Enerji kontrol özelliği aktive edildiğinde motorun maksimum frekansı düşürülerek enerji tüketimi kontrol altına alınır.

Normal çalışma konumunda %100 soğutma performansı için %100 enerji ile çalışır.

Enerji kontrolü aktive edildiğinde,

Kademe: Soğutma kapasitesinin %86’sı kullanıldığında %25 daha az enerji tüketir.

Kademe: Soğutma kapasitesinin %79’u kullanıldığında %50 daha az enerji tüketir.

21°C – 32 °C Dış Ortam Sıcaklığı

18°C – 30°C iç Ortam Sıcaklığı

Enerji Kontrolünün Avantajları Nelerdir?

Enerji kontrol özelliği sayesinde klimanız ortamın gerektirdiği kadar soğutma yaparak enerji tüketiminin kontrol altına alınmasını sağlar.

kli2

Normal Çalışma

kli3

1.Kademe

kli4

2.Kademe

kli5Enerji Verimliliği

Inverter teknolojisi, kullanıcılara güçlü performansın ve konforlu bir ortamın keyfini yaşatırken, enerji kullanımını düşük tutarak tasarruf etmeyi sağlar.

3 Sıralı Hibrid Isı Eşanjörü

Enerji verimliliğini artırmak için iç ünitede 3 sıralı hibrid ısı eşanjörü ve yüksek oluklu boru kullanılmaktadır.

Yüksek Verimli Kompresör ve Ters Fan3 kolonlu yüksek kanal

Rotary Kompresör ve Ters Fan

Kompresörlerde düşük hız en sık kullanılan aralıktır. Bu aralıkta soğutucu akışkanın basınçlandırılması esnasında, verimliliği artırmak adına emiş hattı sayısı bire düşürülmüştür. Beko inverter klimalalarda bulunan DC motor, verimliliği daha artırmada diğerönemli faktördür.

İki Kararlı Geri Hareket Vanası

4 yönlü vananın giriş gücü, iki kararlı tip kullanılarak Ow’ye düşürülmüştür.

Eğimli Fan

Fan büyüklüğü artırılarak hava akışı 12 cm’den 15,5 cm’ye çıkartılmıştır.

Temiz Hava

Beko klimalar değişik filtre sistemleri ile ortamı mikroskobik partiküllerden arındırarak size konforun yanında temiz bir ortam da sağlar.

kli6Ionizer+

2 milyondan fazla iyon sadece klimanın verdiği havayı değil, çevredeki mikroskobik partikülleri de temizler.

Nasıl Çalışır?

  • İyon Kümeciklerinin Üretilmesi: Havanın içinde bulunan su moleküllerinin polar bağ oluşturması ile (+) ve (-) iyon kümecikleri oluşur.
  • Mikroskobik Partiküllerin Çevrilmesi:İyonlar mikroskobik partiküllerin etrafını çevirir.
  • OH Radikalleri Üretimi: OH radikalleri üretilir.
  • Partiküllerle Birleşim: OH radikalleri mikroskobik patriküllere yapışır.
  • Temizlemenin Sağlanması: Partiküller H2O (su) moleküllerine dönüşür ve ortam havası temizlenir.

3M Filtre

3M filtre mikroskobik partikülleri uzaklaştırarak temiz bir ortam oluşturur.

Yıkanabilir Toz Filtresi

İlk filtre (toz filtresi) 3 pm üzerindeki tozları tutar.

3M filtre ise, kendi üzerindeki kuvvetli elektrostatik güç sayesinde toz filtresinden geçen 0,3 pm’ye kadar mikroskobik boyutlardaki partikülleri filtreler.

  • Toz partikülü filtre tarafından yakalanır.
  • 3M filtre negatif iyon yüklenmiş toz partiküllerini yakalar.

Ionizer+ Otomatik Temizleme

Soğutma fonksiyonunda çalıştıktan sonra oluşan nemi, klima kapatıldıktan sonra kurutarak ürünün performansını uzun süre garanti eder, bu esnada yaydığı iyonlar ile üründe mikroskobik partikülleri ortamdan uzaklaştırır.

  • Isı eşanjörü nemli kaldığı zaman, klima iç ünitelerinde kokuya yol açar.
  • Otomatik temizleme fonksiyonu ısı eşanjörünü çalışma sonrası kurutarak her daim temiz kalmasını sağlar.

Otomatik Temizleme

Soğutma konumunda çalışan bir klimanın iç ünitesinde oluşan nem, zaman içerisinde ortamdaki tozlarla birleşip, Fin yüzeylerinde birikintiler oluşturur. Oluşan bu birikintiler Fin yüzeylerinin kapanarak korozyona uğramalarına neden olur. Korozyona uğrayan yüzeyler verimli ısı değişimi sağlayamaz. Enerji tüketimi artar. Otomatik temizleme fonksiyonu sayesinde klimanız kapatıldıktan sonra iç ünite fanı 30 dakika boyunca çalışarak iç ünite Fin yüzeylerinin kurutulmasını ve böylece temiz kalmasını sağlar. Korozyon engellenir, klimanız verimliliğini uzun yıllar korur

kli9Hava Akış Kontrolü

4 yöne salınım havayı hızlı ve etkin bir şekilde birkaç yöne göndererek odanın her köşesinin soğumasını sağlar, Kanatçık ve panjur ise belirli alanları daha hızlı soğutmak üzere soğuk hava akışını hem dikey hem de yatay olarak dağıtacak şekilde ayarlanabilir.

4 Yöne Otomatik Salınım (Kolay Hava Akışı Kontrolü)

4 yöne salınım, ortama göre hava akımlarını kontrol edebilir, bu sayede soğuk havanın yaşam alanlarına daha iyi dağıtılmasını sağlar ve inanılmaz derecede çabuk soğutma hızlarına olanak tanır.

Yatay 5 Adımda Kanatçık Kontrolü

Yatay kanatçığın yönü, belirli alanları daha hızlı soğutmak üzere yukarı ve aşağı 1 ila 5 adımda ayarlanabilir.

Dikey 6 Adımda Panjur Kontrolü

Dikey panjurun yönü soldan sağa ve tam otomatik salınımla 1 ila 6 adımda ayarlanabilir, bu sayede klimanın belirli alanları çok daha kısa sürede soğutması sağlanır.

Dijital Gösterge

Ayarlanan sıcaklık, seçilen çalışma modu ve üstün özellikler, iç ünite üzerindeki dijital ekranda görülebilmektedir, böylece seçeneklerinizi iç üniteye bakarak sürekli takip edebilirsiniz.

Hızlı Soğutma

Eve geldiğinizde, odalarınızın daha hızlı soğumasını istersiniz. Normalden 4 derece daha soğuk hava dalgaları 30 dakika boyunca odanıza üflenir. Böylece daha hızlı soğuma sağlanır. Klima kullanıcıları evlerine geldiklerinde ve klimalarını açtıklarında odalarının hızlıca serinlemesini isterler. Bu gibi hızlı ve ani soğutma taleplerini göz önünde bulundurarak, hızlı soğutma özelliği olan çok güçlü bir klima yarattık. Bu sayede eve girer girmez, konforunuza daha hızlı kavuşacaksınız.

Güçlü Isıtma

Beko klimalar, daha geniş bir alanı daha kısa sürede ısıtarak sıcak ve konforlu yaşam alanları oluşturur.

Hızlı Isıtma

Bu özellik sayesinde klimanız 30 derece ayar sıcaklığında ve en yüksek fan hızı kademesinde 60 dakika boyunca çalışır. (Not: Klimanızın ortama üfleyeceği hava sıcaklığı iç / dış ortam hava koşullarına ve klimanızın kapasitesine bağlı olarak değişebilir.)

Bursa Beko Klima Servisi